24.02.

Mūžībā devusies Daugavpils teātra aktrise Maija Korkliša

Ar smagu sirdi paziņojam, ka 23. februārī  mūžībā devusies mūsu brīnišķīgā aktrise Maija Korkliša (1968-2024).

Maija ar Daugavpils teātri bija kopš tā atjaunošanas 1988. gadā, kad ienāca šeit ar tikko izveidoto aktieru kursu. Viņa bija tā pirmsākumos, palīdzēja tam augt, bija teātrim uzticīga arī tā sūrākajos laikos un nesavtīgi, ar degsmi dalījās ar savām zināšanām ar nākamajām aktieru paaudzēm. Vienā no intervijām Maija atzinās: “Daugavpils teātris ir visa mana dzīve, mana mūža mīlestība”.

Latgaliete sirdī un dvēselē nesa latgalisko garu un valodu arī no skatuves. Tieši Maija bija tā, kurai tika uzticēta viena no pirmajām izrādēm latgaliski – 2012. gadā Pēteris Krilovs iestudēja monoizrādi „Rūžys byudu golūs”, kuras pamatā bija Monikas Zīles speciāli Maijai radītā luga. Šī loma bija arī viena no Maijas mīļākajām. Daugavpils teātrī viņa ar savu talantu bagātināja ļoti daudzas izrādes – “Pie klusiem ūdeņiem”, “Pa Laimes lāča pēdām”, “Paradīze”, “Kaija. Izmeklēšana”, “XXL”, “Revidents Sylagolā”, “Hantele killeram”, “Bīstamais pagrieziens”, “Latgaliešu rulete”, “Īsa pamācība mīlēšanā”, “Kaija. Under construction”, “Mazais princis” un daudzas, daudzas citas. Uz skatuves un aizkulisēs viņa vienmēr bija šarmanta, sievišķīga, cēla, gaiša un ar neaprakstāmu iekšējo spēku.

Viņa bija skatuves runas pasniedzēja jaunajiem aktieriem un dalījās ar savām zināšanām un mīlestību pret teātri arī ar bērniem. Kopš 2011. gada Maija vadīja bērnu teātra studiju “Arlekīns”. Viņas mērķis bija ne tikai dāvāt bērniem zināšanas par teātri, bet arī drosmi atvērties, un kopā viņi veidoja aizraujošas izrādes.

Šonakt debesu jumā iedegās spilgta zvaigzne, pēc kuras ļoti ilgosies mūsu sirdis.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un viņas talanta cienītājiem.

Atvadīšanās no Maijas Korklišas notiks  27. februārī plkst. 12.30 18. novembra ielā 225.

No items found.
Visas izrādes