7/6/2022

„Paradīze”- pirmizrāde par godu neaizmirstamai desmitgadei

Svinot desmitgadi kopš mūzikla „Dāmu paradīze” pirmizrādes Daugavpils teātrī, 4. jūnijā uz teātra skatuves izskanēja muzikāli dramatiska kompozīcija „Paradīze”, kuru ar savu dalību pagodināja pats Maestro.

Iestudējuma „Paradīze” laikā skatītājiem tika sniegta iespēja gremdēties vēstures liecībās, kas saistītas ar „Dāmu paradīzi”. Šeit savijās Emīla Zolā 1883. gadā radītais mīlas stāsts par Denīzi, vienkāršu meiteni no provinces, kura iekaro Parīzes lielākā veikalnieka Oktāva Murē sirdi, un diskusijas par Zolā romānā iekodētajiem lielveikalu mārketinga principiem, kas darbojas vēl aizvien. Taču galvenā loma šajā iestudējumā tika atvēlēta Raimonda Paula mūziklam „Dāmu paradīze”, kurš 2012. gadā, pateicoties Maestro iniciatīvai, tika iestudēts Daugavpils teātrī, kļūstot par teātra repertuāra pērli piecu gadu garumā un atspēriena punktu tā turpmākai attīstībai.

Mūzikls „Dāmu paradīze” bija pirmais Oļega Šapošņikova režijas darbs Daugavpils teātrī, pateicoties šim mūziklam tika dibināta dejotāju trupa Irinas Bogerukas vadībā un uzsākta sadarbība ar Latvijas Nacionālās operas solisti Ilonu Bageli. Šo gadu gaitā muzikāli dramatiskās izrādes ir kļuvušas par neatņemamu teātra repertuāra sastāvdaļu un vienām no iecienītākajām skatītāju vidū.

Režisors Oļegs Šapošņikovs atzīmē, ka iestudējums „Paradīze” ir artava šim teātra attīstības sākumpunktam un visiem, kas ar to saistīti, tostarp nu jau mūžībā aizgājušajiem aktieriem Jurijam Losevam un Vladimiram Dupakam, kurš bija arī viens no mūzikla „Dāmu paradīze” dziesmu tekstu autoriem.

Pēc „Paradīze” pirmizrādes iestudējuma soliste un vokālā pedagoģe Ilona Bagele dalījās savās emocijās: „Šovakar mans lielākais prieks un lepnums ir mani audzēkņi, kuri piedalās izrādē. Es redzu sava darba augļus un esmu ļoti gandarīta. Manuprāt, mūsu teātrim ir milzīgs potenciāls, un mēs pieliksim visas pūles, lai Daugavpils teātris kļūtu par vienu no vadošajiem teātriem Latvijā.”

Izrādes „Paradīze” muzikālo pavadījumu veido Raimonda Paula skaņdarbi no mūzikla „Dāmu paradīze”, mūzikas aranžējumu autors ir Mārcis Auziņš. Izrādē skanošo dziesmu tekstu autori ir Jānis Peters, Jeļena Sigova, Vladimirs Dupaks, Kristīne Veinšteina, savukārt dziesmas izpilda Ilona Bagele, Rihards Lepers, Nadežda Jermaka, Kristīna Zaharova, Natālija Kotona, Alisa May, Sandis Ulpe, Marks Šelutko, Luiza Prokofjeva, Marģers Eglinskis, Maija Korkliša, Egils Viļumovs.

Izrādes muzikālo pavadījumu pirmizrādē kopā ar Maestro izpildīja Mārcis Auziņš (ģitāra), Toms Poišs (basģitāra), Rūdolfs Dankfelds (bungas) un Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti). Izrādes libreta autori - Oļegs Šapošņikovs, Aleksandrs Komarovs, Kristīne Veinšteina, horeogrāfijas autore - Irina Bogeruka, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Inga Bermaka, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs. Izrādē piedalās Daugavpils teātra aktieri un dejotāji.

Nākamā „Paradīze” izrāde – nākamsezon.

Foto: Gatis Timofejevs