16/5/2023

Koncertuzvedums par godu pilsētas svētkiem „Daugavpils – pasaules centrs”

1. jūnijā plkst.19.00 Daugavpils teātris aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus uz Daugavpils pilsētas svētkiem veltītu koncertuzvedumu „Daugavpils – pasaules centrs”, kurā tiks atzīmētas mūsmāju lielākās bagātības.

Pirms 748 gadiem likteņupes krastos laidusi saknes pilsēta, kurai ir visas dotības, lai kļūtu par pasaules centru. Daugavpils ir vieta, kur krustojas un mierīgi sadzīvo dažādu tautu tradīcijas un kultūra, kuras kontrasti un to neparastā harmonija iedvesmo, kur dzimst un rod mājas talantīgi cilvēki. Koncertuzvedumā „Daugavpils – pasaules centrs” caur mūziku, dziesmām un dejām teātra radošā komanda vēlas ar lepnumu pastāstīt par savas pilsētas vērtībām, kuras iedvesmo radīt un tiekties pretī pārdrošākajiem sapņiem, un kopā pulcēt cilvēkus, kuru sirdīs šai pilsētai ir atvēlēta īpaša vieta.

Koncerta režisors Oļegs Šapošņikovs stāsta: „Daugavpili var salīdzināt ar cilvēku; tai ir savs šarms, savs raksturs un savs draugu loks. Parasti visi šie faktori raksturo personību, īpaši draugu esamība un kvalitāte. Savukārt Daugavpils pilsēta un teātris var lepoties ar to, ka mums ir izcili draugi. Tas liecina par to, ka esam interesanti ne tikai paši sev, bet arī daudziem citiem. Lai to apliecinātu, viens no koncerta uzdevumiem ir sapulcēt kopā draugus: gan teātra draugus-izpildītājus, gan teātra draugus-skatītājus, tostarp arī atbalstītājus.”

Koncertā gluži kā pilsētas ielās skanēs daudzas valodas, programmu veidos aktieru un teātra dziedošo draugu Ilonas Bageles, Džordža Stīla, Ata Ieviņa un daudzu citu muzikālie priekšnesumi, tostarp skanēs popmūzikas hiti, kā arī skatītāju iecienītākās dziesmas no repertuāra izrādēm.

Koncertuzvedums „Daugavpils – pasaules centrs” notiks 1. jūnijā plkst.19.00 Daugavpils teātra Lielajā zālē.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.