15/6/2022

2021./2022. gada sezonas noslēgums

14. jūnijā Daugavpils teātrī notika 2021./2022. gada sezonas noslēguma pasākums, kura laikā kolektīvs ar gandarījumu atskatījās uz paveikto un ieskicēja nākamās sezonas plānus.

Šosezon skatītājiem tika piedāvātas 12 jaunas izrādes. Daļa no tām („Dzīvnieku ferma”, krimināli psiholoģiska diloģija - „Kaija-1” un „Kaija-2”, „Samsona ceļojums”, „Provinces anekdotes”) tapa vēl pagājušajā sezonā, taču tolaik tās nebija iespējams izrādīt epidemioloģiskās situācijas dēļ, savukārt šosezon tās beidzot tikās ar skatītājiem.

Šajā sezonā Daugavpils teātris uzsāka sadarbību ar režisoru Dmitriju Petrenko, kā rezultātā tapa „Tumšie brieži”, kura ir arī šīs sezonas spēlētākā izrāde. Tāpat teātra repertuāru papildināja muzikāla pasaka pieaugušajiem „Pa Laimes lāča pēdām”, komiska melodrāma „Garās brīvdienas” un eksperimentāls iestudējums „Vispirms bija…” Oļega Šapošņikova režijā. Šosezon teātra trupu bagātināja divas jaunas aktrises - Jūlija Ļaha un Agnese Laicāne, divatā viņas spēlē Māra Korsieša iestudētajā izrādē „Dzīve uz ledusskapja durvīm”. Kā unikāls ārpusrepertuāra iestudējums tapa „Cabaret Dinabourg”, taču viens no nozīmīgākajiem Daugavpils teātra notikumiem bija sezonas izskaņā pirmizrādītā „Paradīze” - muzikāli dramatiska kompozīcija pēc R. Paula mūzikla „Dāmu paradīze” motīviem, kuru ar savu dalību pagodināja pats Maestro.

Šajā sezonā izrādēs visbiežāk iesaistītā aktrise bija Zanda Mankopa, spēlējošākais aktieris – Marģers Eglinskis, savukārt visbiežāk spēlējošās dejotājas titulu saņēma Vanda Gibovska. Daugavpils teātra valdes Atzinības rakstu par īpašiem sasniegumiem 2021./2022. gada sezonas laikā saņēma aktrises Žanna Lubgāne, Jūlija Ļaha, Agnese Laicāne un aktieris Viktors Jancevičs. Savukārt veicināšanas balvu par pirmajiem panākumiem uz teātra skatuves saņēma Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas studiju programmas „Teātra māksla” 1. kursa audzēknes Luiza Prokofjeva un Darja Šakalova.

Nākamās sezonas sākumā Daugavpils teātris piedalīsies starptautiskā teātra festivālā Traķos ar iestudējumu „Vispirms bija…”. Daugavpils teātra skatītājus sagaida jauni iestudējumi Georgija Surkova un Ivara Lūša režijā, savukārt jaunākajiem skatītājiem taps izrāde latgaliski, kuru iestudēs Māris Korsiets.

Daugavpils teātra kolektīvs pateicas skatītājiem par neaizmirstamām emocijām šīs sezonas garumā un ar nepacietību gaida tikšanos septembrī!

Biļešu iepriekšpārdošana uz izrādēm septembrī sāksies tuvākajā laikā, tāpēc aicinām sekot jaunumiem teātra mājaslapā!

Foto: Džeina Saulīte