28.3.22

„Vispirms bija…” - topošo aktieru neticamo pārvērtību sākums

7. aprīlī izrādē „Vispirms bija…” savus pirmos soļus aktiermeistarībā Daugavpils teātra skatītājiem nodemonstrēs Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas studiju programmas „Teātra māksla” 1. kursa audzēkņi, kuru apmācībā piedalās arī Daugavpils teātris kopā ar neatkarīgiem ārzemju pasniedzējiem.

Ar izrādi „Vispirms bija…” Daugavpils teātris pavērs durvis uz jauno aktieru mācību procesa aizkulisēm, un tā būs citādāka teātra pieredze, nekā skatītāji ir pieraduši. „Vispirms bija…” ir eksperimentāls un jautrs priekšnesums, kurā ir apvienoti vairāki aktieriski vingrinājumi - etīdes, kuras jaunieši veidoja mācību procesa ietvaros. Skatītāju acu priekšā jaunie aktieri pārtaps gan par dažādiem priekšmetiem, gan dzīvniekiem, gan slavenībām, šīs etīdes savērpjot vienotā kompozīcijā. Un lai arī izrādei nav sižeta, un tā lielākoties notiks ķermeņa valodā, tā ir stāsts par neticamu pārvērtību sākumu.

Savus pirmā studiju gada sasniegumus izrādē „Vispirms bija…” demonstrēs: Eduards Beļņikovs, Kristina Tiško, Vladislavs Vasiļjevs, Darja Šakalova, Luiza Prokofjeva, kā arī Daugavpils teātra aktieri un dejotāji Jevgeņijs Mihailovs, Raimonds Paegle, Svetlana Morozova, Vanda Gibovska, Artjoms Afanasjevs, Milena Savkina, Marks Šelutko, Miroslavs Blakunovs, kuri šajā kursā pilnveido savu meistarību.

Arī turpmāk teātris piedāvās skatītājiem ieskatīties šī kursa audzēkņu sasniegumos, lai kopā vērotu viņu pakāpenisko izaugsmi. Tāpēc „Vispirms bija…” ir tikai starta punkts aizraujošam teātra mākslas piedzīvojumam – gan skatītājiem, gan pašiem aktieriem.

Izrādes režisors ir Oļegs Šapošņikovs, režisore-pedagoģe - Valentīna Nikolajenko, horeogrāfe - Irina Bogeruka, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks - Egils Viļumovs, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Pirmizrāde – 7. aprīlī pl.18.30, nākamās izrādes – 8. un 29. aprīlī plkst.18.30.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.